Termizace dřeva

Proč termizace

Se dřevem pracujeme od roku 1998, ročně ho zpracujeme několik stovek tun. A to včetně tropických dřevin. Snaha eliminovat ekologické následky jeho těžby a přepravy nás přivedla k inovativnímu procesu tepelné úpravy dřeva. Při aplikaci této metody získává běžná evropská dřevina z velké části odolnost dřeviny tropické. To umožňuje výrazně snížit náklady na dovoz dřeva a spolu s tím i uhlíkovou stopu finálního produktu. Místo dovozu dřevin z Jižní Ameriky stačí vzít třeba borovici, která roste kousek od nás.

Co je termizace

Termizace je inovativní proces tepelné úpravy dřeva, který zvyšuje jeho trvanlivost a odolnost. Surovina se zahřívá při teplotách od 170 do 220 °C. Využívá se vakuum, pára i voda.

více o termizaci
Co je termizace

Termizace v Egoé

Termizační linka v Egoé kovo a.s. uvedená do provozu v únoru 2022. Má kapacitu 10 krychlových metrů dřeva, maximální délka surového dřeva je 8 000 mm. Pro zpracování jsou zde využívány především jasan, borovice, modřín a smrk. Samotný proces zpracování trvá tři až čtyři dny, v závislosti na vstupní vlhkosti dřeva a jeho dalších vlastnostech.

Termizace v Egoé