Povrchové úpravy

Kov

Tryskání

Materiál zbavujeme rzi, nátěrů či okují na stupeň čistoty SA 2,5-3. Používáme ocelová abraziva o průměru 1,6 až 1,8 mm. Jde o optimální přípravu před následnou povrchovou úpravou. Využíváme především automatickou tryskací komoru s kapacitou 1 000 kg. Větší celky tryskáme ručně v tryskací komoře.

Práškové lakování

Je vhodné pro lakování zinkovaných i surových povrchů. Používáme venkovní polyesterové barvy zejména švýcarského výrobce IGP. Na přání zákazníka provádíme nástřik v jakémkoli odstínu RAL a požadované struktuře. Maximální rozměry dílců pro komaxit jsou 5 x 2 x 1,4 m, hmotnost lakovaného dílce může dosahovat až 400 kg.

Mokré lakování

Mokré lakování se používá především pro rozměrově velké konstrukce. Používáme barvy výrobců Perge a Hempel, jiné barvy zajišťujeme dle požadavků klienta. Pro mokré lakování vysokotlakým stříkáním disponujeme lakovací a vysoušecí kabinou, která výrazně zkracuje dobu schnutí. Používáme schválené nátěrové systémy pro Správu železnic či Ředitelství silnic a dálnic.

Zinkování

Provádíme tři druhy zinkování, a to žárové zinkování ponorem, nástřikem nebo galvanické zinkování. Jde o nanesení roztaveného kovu proudem vzduchu na předem otryskaný materiál. Vrstva zinku je nanesena dle druhu zinkování v rozsahu 5 až 150 um. Žárové zinkování nástřikem, nazývané jako metalizace, vytváří drsnější povrch vhodný k další aplikaci krycích a barevných materiálů. Dle potřeby zajišťujeme i žárové zinkování ponorem, které může sloužit jako finální povrchová úprava.

Nátěr olejem

Nejčastěji námi užívané dřeviny – ať už se jedná o sibiřský smrk či tropickou jatobu – se díky své tvrdosti vyznačují přirozenou odolností proti hnilobě, plísním, houbám i hmyzu. Povrchová úprava tak spočívá jen v pravidelné aplikaci příslušného oleje. Obecně platí, že nátěr teakovým olejem je třeba aplikovat ve chvíli, kdy povrch dřeva zmatní a dešťová voda přestane zůstávat na povrchu ve formě kapek a začne se vpíjet do dřeva. První nátěr doporučujeme provést nejpozději do konce prvního měsíce používání výrobku. Dále pak nátěr opakovat minimálně dvakrát ročně.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.

Další informace