Novinky

Odpadní teplo a zbytky z dřevovýroby. Tak vypadají zdroje tepla pro velkou většinu výrobních prostor společnosti Kovocité. Stimulem pro investice do alternativních způsobů vytápění jsou samozřejmě úspory – ekonomické, ale i ty environmentální. Základem je nevyhazovat do vzduchu zbytečně moc peněz ani emisí oxidu uhličitého.

V roce 2015 ve firemním areálu v Bílovicích začali sloužit dvě nové haly. Celkem mají přes 3 000 čtverečních metrů, což představuje asi 75 procent vnitřního výrobního zázemí společnosti Kovocité. Vytápění zde zabezpečuje moderní zplynovací kotel na biomasu, který svými parametry spadá do nejšetrnější 5. emisní třídy. O jeho optimální provozní podmínky se stará počítač. 

Jako zdroj palivo se používají dřevěné ořezy, pro které již není žádné využití. Vše nejdříve projde štěpkovačem a následně se ukládá se do zásobníku kotle. Pokud má s ohledem na klimatické podmínky kotel rezervu výkonu, pomáhá navíc dohřívat zásobní nádrž na užitkovou vodu.

Zajímavý zdroj vytápění je i v jedné ze dvou starších hal. Jde o rekuperační jednotku, která odebírá odpadní teplo z kompresorů instalovaných v provozu povrchových úprav. Budova je tak energeticky zcela samostatná.

Jak se topí? Tím, co zbylo

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním.

Další informace