Materiály

Kov

Hliníkový profil

Hliníkové konstrukce jsou vyrobeny s jakostí vhodnou pro užívání v exteriérech i v interiérech – uchovávají si bezvadný vzhled po dlouhou dobu s jednoduchou a levnou údržbou. Vyznačují se nízkou hmotností, jsou odolné vůči korozi, dobře svařitelné a s možností široké škály barvení.

Hliníkový odlitek

Pro výrobu odlitku prostřednictvím formy se používají primární a sekundární hliníkové slitiny, které jsou takřka plně rozložitelné. Výhodou je pevnost, dlouhá životnost a atraktivní vzhled. Nejčastěji používaný vzhled je přírodní, díky kterému vynikne struktura, ale lze jej také lakovat dle přání zákazníka.

Ocel

Ocelové díly vyrábíme ze svařitelné nelegované oceli se zaručenou chemickou čistotou, pevností v tahu, mezí kluzu a tažností. Použita je ocel s normou S235JR. Standardní povrchová a protikorozní ochrana ocelových dílů je pozinkování nebo šopování a vypálení polyesterové práškové barvy. Kombinace těchto dvou technologií vykazuje synergický efekt pro násobně delší životnost.

Nerezová ocel

Nerezová ocel, také označovaná jako korozivzdorná, získává své typické vlastnosti vysokou mírou legování – především niklem a chromem, případně manganem či dalšími prvky. Vyznačuje se zvýšenou odolností vůči chemické i elektrochemické korozi, exkluzivním vzhledem a dlouhou životností. Nejčastěji pracujeme s nerezem v jakosti AlSI 304.

Tropické dřevo

Trvanlivost, odolnost, vzhled. To je tropické dřevo, se kterým máme více než 20 let zkušeností. Kompletně vybavené zázemí dřevovýroby a ucelené technologické postupy včetně povrchových úprav zajišťují nejvyšší kvalitu ošetření dřeva. Mezi nejpoužívanější dřeviny u nás patří jatoba či garapa.

Akát

Díky svému vzhledu a tvrdosti jde o stále populárnější dřevinu, která je navíc dostupná v celé Evropě. Vyvinuli jsme vlastní systém lepení. Kromě opracování můžeme nabídnout i výrobu nepravidelných tvarů či větších dílů.

Thermowood

Produkt, od kterého si hodně slibujeme. Proto se podílíme na výzkumu a vývoji tohoto materiálu. Jde o klasické dřevo, jehož vlastnosti jsou modifikovány tepelným procesem. Díky tomu se svou odolností blíží k tropickému dřevu. V budoucnu by tak mohl Thermowood nahradit tropické dřevo, jehož těžba i transport zanechávají velkou uhlíkovou stopu.

Resysta

Jde o extrémně trvanlivý materiál, který je odolný vůči slunci, dešti, mrazu i slané vodě. Resysta je složena z rýžových slupek, minerálního oleje a granulátu. Svým vzhledem připomíná dřevo, ale na rozdíl od něj nevyžaduje téměř žádnou údržbu, je odolná vůči škůdcům, plísním a nepraská. Ve spolupráci s externím partnerem vyrábíme 4 druhy profilů.

Borovice

Pro oblíbenou borovici je charakteristická nízká cena. Pečujeme o ni na vlastní automatické lince, která umožňuje třívrstvou povrchovou úpravu pro zvýšení odolnosti dřeva. Dodáváme i ve variantě Thermo borovice.